GDD Extended'17 Istanbul


Eğer ki "Extended" i gördünüz ve yine video izleyeceğiz sanıp gelmediyseniz çok şey kaçırdınız 🙈 🙉 🙊  Neyse artık yapacak birşey yok. Fotoğrafta da eller havaya yapmayı unutmuşuz artık bununla idare edelim bu ay da:)

Her ayın 3. Cumartesi günü hiç şaşmadan 13:00 - 17:00 arası düzenlediğimiz aylık etkinlikler kapsamında bu ay da Google Developers Days(GDD)'in ardından hem konferansın nasıl geçtiği, neler konuşulduğu, hangi teknolojiler üzerinde durulduğu hem de bu teknolojilerden bazılarıyla uygulamalar yaptığımız güzel bir etkinlik geçirdik. 

GDD 5-6 Eylül'de Krakow, Polonya'da Google tarafından düzenlendi. I/O'ya benzer şekilde birinci ağızdan Google teknolojileri hakkında hem techtalk'lar hem de codelab'lerle bilgi edindiğimiz bir konferans oldu. Biz de ardından deneyimlerimizi paylaşmak için ING Orange Lab'de toplaştık. Bu arada GDD'nin tüm konferans videolarını youtube'dan izleyebilirsiniz.

Etkinlik programımız önceki aylara benzer şekilde ilerledi. Bu sefer networkingi daha aktif bir şekilde yapabildik sanırım. Sıcak samimi bir kalabalık vardı ve herkesin birbiriyle tanışma imkanı oldu :) 

Önceki aylardaki gibi GDG Istanbul ekibinden Okan Aydın bizlere GDG'yi anlattı. Ama arkadaşlar halen arada bizim Google'da çalıştığımızı sananlar olabiliyor. O yüzden bir kere daha belirtelim biz Google teknolojilerine ilgi duyan, bir araya gelip bunlar hakkında konuşmayı seven, her ay mekan sporluğu peşinde koşup bu eventleri organize eden bir grup gönüllü insan topluluğuz. :)


GDD teknik sunumlara paralel olarak community lounge alanında WTM, GDG, GDE meetupları da düzenledi. Aslında her ne kadar her ay konuşulsa da biraz daha detay bilgi vermek için bu programları anlattığımız ve bu programlar kapsamında bizim neler yaptığımızı anlatan 2 küçük oturum daha yaptı. WTM program tanıtımını WTM Lead'lerinden Burcu Türkmen yaparken, GDE program tanıtımını R. Canel Yıldırım ve bendeniz (Elif Boncuk) beraber yaptık. Ardından GDD'nin nasıl geçtiğini konuştuk. Sunuma linkten ulaşabilirsiniz.Web Üzerine Google Developers Expert olan Hüseyin Babal bize live code örnekleriyle Angular & Firebase konulu bir oturum yaptı.


Son olarak da en neşeli ve uyumlu sunum ikilisi olan GDG Istanbul ekibinden Burcu Türkmen ve Erol Kaftanoğlu bizi RxJava & RxAndroid hakkında aydınlatmasının ardından saatlerimiz 17:30'a gelirken günü sonlandırdık. Ama siz bizi gitti sanırken biz Devfest için çalışmaya devam ettik. 😎


Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere!


Etkinlik Programı:

• 13:00 - 13:15 Kayıt & Networking

• 13:15 - 14:30

• GDG Istanbul Açılış - Okan Aydın

• Women Techmakers Program ve WTM Summit - Burcu Türkmen Yalçınkaya

• GDE Programı - R. Caner Yıldırım & Elif Boncuk

• GDD Overview - Elif Boncuk

• 14:30 - 15:00 Ara

• 15:00 - 16:30 Angular & Firebase - Hüseyin Babal

• 16:30 - 17:30 RxJava & RxAndroid - Erol Kaftanoğlu - Burcu Türkmen Yalçınkaya

Fotoğrafların tamamına buradan ulaşabilirsiniz ve isterseniz çektiğiniz fotoğrafları bizle paylaşabilirsiniz. Etkinlik hakkında veya herhangi bir konuda bize Slack'den ulaşabilirsiniz.

GDG Istanbul Aylık etkinliklerde konuşmacı olmak için ise formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz! 

Sosyal medya hesaplarımız:
Siz gittikten neler oldu merak ediyorsanız aşağıdaki 2 instagram paylaşımına dikkat çekmek isteriz :

https://www.instagram.com/p/BZY-QFSFpIBgi3n6Gvl6AP5_2waqsYWk9oCWP00/?taken-by=burcuco_ 

https://www.instagram.com/p/BZy5PY3lUTh/?taken-by=selin_karagulle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GDG Istanbul - Firebase Codelab’18

Devfest’17 Neler oldu?

GDG Devfest'17 Istanbul'un Programı Belli Oldu!