GDG Istanbul Aralık Etkinlikleri


GDG Istanbul olarak DevFest Istanbul 2015 konferansını düzenledik ama yorulmadık.

2015’in sonuna yaklaşıyoruz ama bomba gibi etkinliklerle karşınızdayız!

Aralık ayında GDG Istanbul olarak organizatör ve konuşmacılarımız yurtdışında Polonya ve Cezayir’le birlikte Türkiye’de DevFest Ankara, Edirne, Eskişehir, Kütahya, Tekirdağ ve Trabzon etkinliklerine katıldılar.

Yine yorulmadık ve Aralık ayında 3 etkinlik daha düzenliyoruz. 

Etkinliklerin kayıt linklerine hızlı erişim için:
https://events.withgoogle.com/developer-summit-istanbul/
https://gdg-istanbul-december-15.eventbrite.com
https://wtmist-csilab.eventbrite.com
Google Developers Summit Istanbul

19 Aralık 2015 Cumartesi günü Türkiye'nin ilk Google Geliştirici Zirvesi düzenleniyor. Bu zirve Google Developers Launchpad Programı bünyesinde bir etkinlik olacaktır. Google Türkiye ofisi tarafından Google Developer Expert'lerimiz ile birlikte düzenlenmektedir.Etkinlige sayılı günler kala hala kayıt olmanız için yeterli vaktiniz var.

Etkinlik ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve kayıt için tıklayın!
https://events.withgoogle.com/developer-summit-istanbul/
GDG Istanbul Aralık Etkinliği


Her ayın 3. Cumartesi günü GDG İstanbul aylık etkinliğini yapmaya çalışıyoruz. Bu ay 19 Aralık’ta GDS etkinliği olduğu için aylık etkinliğimizi de ihmal etmedik ve Aralık ayının son haftası için süper bir etkinlik hazırladık.
Bu etkinlikte 3 konuşmacı ağırlayacağız. Etkinlik 26 Aralik Cumartesi günü saat 13:00-17:00 arasında İTÜ Teknopark ARI6 binası Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.
Gelelim bu ayın konularına:

Ebru Akagündüz - Outreachy - Linux Çekirdeği Stajı

Ebru Akagündüz bize Outreachy organizasyonundan, stajı süresince yaşadığı deneyimlerden ve Linux çekirdeği üzerine yaptığı geliştirmelerden bahsedecek.

Hüseyin Babal - Infinite Scalable Systems with Docker, Docker Swarm, Docker Machine

In this session, I will mention about Containerization technology history a bit and dive into Infinite Scalable Systems with Docker, Docker Swarm, and Docker Machine with a fully working demo. There will be sweet docker commands and configurations to setup total scalable system in 10 minutes.

Erol Kaftanoğlu - Material Desing Lite

Material Design Lite ile web sitelerinize Material Design entegrasyonu kolayca yapabilirsiniz. MDL herhangi bir JavaScript framework’üne bağımlı değildir ve farklı cihazlar arasında optimize şekilde çalışmasını sağlar. Basitçe Material Design’a sahip olmanızı sağlar ve eski tarayızıları da destekler.


Women Techmakers Google CSI: Lab

‘’Türkiye’de teknoloji sektöründe daha fazla kadın görebilmek için neler yapılabilir?’’

Birlikte bu soruya yaratıcı çözümler geliştirmek için sizi Google Türkiye Ofisi’ne CSI: Lab workshopına davet ediyoruz!
Hemen kayıt formunu doldur: 
Tarih: 27 Aralık 2015, 13:00-16:00
Kontenjan 20 kişi ve kayıt gereklidir.

Google CSI LAB NEDİR?

Bir soruna ya da ihtiyaca kullanıcı odaklı bakış açısıyla bakarak inovatif fikirler geliştirme ve prototip haline getirme sürecini deneyimleten bir workshop ve aslında bir ‘yapılandırılmış düşünce methodu’ (Structured thinking methodology). Google’da inovasyonda çalışan kişiler tarafından ortaya çıkartılmış ve hem şirket içinde Googlerların birbirlerine uyguladıkları hem de dışarıdan şirketlere danışmanlık olarak yaptıkları bir çalışma. 
Not: Sadece kadınlar değil, özellikle erkekler de davetli. Bu soruya farklı bakış açılarıyla, hep birlikte çözüm bulabiliriz.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GDG Istanbul - Firebase Codelab’18

Devfest’17 Neler oldu?

GDG Devfest'17 Istanbul'un Programı Belli Oldu!